Predávate nehnuteľnosť? Na tieto veci si dajte pozor.

 

Predaj nehnuteľnosti je pre väčšinu z nás veľmi osobná a citlivá záležitosť, ktorú absolvujeme jeden až dvakrát za život. Keď sme už rozhodnutí posunúť sa v bývaní a presťahovať sa na iné miesto, prichádza čas na predaj svojho domova. Častokrát si myslíme, že predaj zvládneme sami a úplne bez pomoci, no pri predaji sa vyskytujú prekážky a komplikácie.

  • Nepodceňte prípravu bytu.

Pre vás možno úplne nevinná vec, ako napríklad odtrhnutá lišta, tečúci kohútik, či vypadávajúca kľučka, no pre potenciálneho kupujúceho je to začiatok hľadania nedostatkov a tým aj vzbudenie nepríjemného dojmu. Odstránenie drobných nedostatkov, ktoré Vás nebudú stáť veľa peňazí, veľmi pomôžu vzbudiť dobrý prvý dojem u potenciálnych kupcov.

  • Príprava inzerátu.

Ak ste sa rozhodli pre predaj bez realitnej kancelárie, inzerát je prvý kontakt s potenciálnymi kupujúcimi a preto si dajte záležať na jeho príprave. Fotky nábytku kupujúcich nezaujímajú. Snažte sa odfotiť priestor. Fotky budú vyzerať atraktívnejšie, keď si byt pred fotením upracete. A v neposlednom rade sa pripravte na nespočetné množstvo telefonátov od maklérov.

inzercia na realitných portálov
  • Dávajte si pozor koho vpustíte do bytu.

S predajom sú spojené aj obhliadky Vašej nehnuteľnosti. Nikdy neviete, kto Vám príde na obhliadku a preto je potrebné, aby ste sa pokúsili zistiť o záujemcovi čo najviac informácií. Najlepšie Vám na to poslúžia sociálne siete. V neposlednom rade si vždy urobte záznam z obhliadky, kde budete mať základné informácie o záujemcovi a jeho podpis, že obhliadku absolvoval.

  • Nikdy nesťahujte zmluvy z internetu.

Ak ste si už našli kupujúceho, najdôležitejšou vecou sú zmluvy. Vždy si všetky zmluvy nechajte vypracovať právnikom. Predídete tak veľkému množstvu problémov či už na katastri alebo od špekulatívnych kupujúcich.

spoľahlivý obchodný partner
  • Vyberte si spoľahlivú a overenú realitnú kanceláriu.

V dnešnej dobe nie je až tak ťažké zistiť si všetky dôležité informácie, ktoré Vám poslúžia pri výbere. Pozrite si prezentáciu nehnuteľností, recenzie, ako realitná kancelária funguje a čo všetko pre Vás urobí.

overený obchodný partner